Бомба не запущена — майнінг продовжується!

Ну що друзі, наші ферми ще нам послужать! Ще не час перетворювати каркаси на клітки для хом’яків і розпродавати відеокарти. Привід для оптимізму дає нам офіційний сайт Ethereum, на якому нещодавно оновилась дата злиття основної мережі і перспективної Beacon Chain. Розповідаємо, що це таке, чому це важливо і коли ми врешті перестанемо майнити ефір. 


Про що взагалі йде мова?

У користувачів вже давно накопичуються серйозні претензії до мережі Ethereum. Перш за все, вони скаржаться на малу  пропускну здатність, яка обмежує кількість транзакцій і змушує встановлювати дуже великі комісійні платежі — в  деяких випадках сума перевищує 50 доларів. 

Творці ефіру почали працювати над розв’язанням проблеми ще у 2015 році. Вони бачать майбутнє мережі у переході до  консенсусного алгоритму Proof-of-Stake (PoS). Це означає що право на створення нових блоків буде даватися не  майнерам, а валідаторам, які тримають найбільшу кількість токенів у своїх електронних гаманцях.

 Перехід відбудеться у три етапи:

  • злиття основної мережі Ethereum з тестовою Beacon Chain, яка вже працює за алгоритмом PoS;
  • запуск так званої «бомби складності», що сповільнює створення нових блоків;
  • повна відмова від поточних алгоритмів, потребуючих процесу майнінгу.  
     

Що скаже Віталік?

Сам засновник проекту Ethereum обмежується загадковими твітами. А от один з провідних девелоперів Тім Бейко розповідає багато важливих подробиць. У своєму блозі він написав, що за реалістичним сценарієм злиття двох мереж відбудеться у кінці 2022 року. На конференції розробників ефіру було погоджено, що технічний процес запустять у третьому кварталі 2022 року. А от офіційний сайт дає більш розпливчату дату — третій або четвертий квартал цього року. 

Враховуючи історію проекту, в якій було багато проблемних оновлень, слід орієнтуватися саме на слова Тіма Бейко — останні місяці 2022 року. 

А що там з бомбою складності? Коли ж станеться той болючий вибух? Розслабтесь, точно не в осяжному майбутньому. Якщо об’єднання мереж пройде відносно швидко, процес ускладнення майнінгу можуть запустити в першому кварталі 2023 року. Але реальність зазвичай безжалісна до творців Ethereum, тому за найбільш оптимістичними сценаріями бомбу увімкнуть у 2–3 кварталі 2023 року. Створення блоків буде уповільнюватися поступово, а тому майнінг стане невигідним десь за 5–6 місяців. 

Отже, відеокарти перестануть окупати себе у видобутку ефіру десь наприкінці 2023 року. Це дуже великий проміжок часу, протягом якого плани розробників можуть мінятися кілька разів. 

Поки що Віталік Бутерін планує остаточний перехід до алгоритму Proof-of-Stake у другій половині 2023 року. Але більш реалістична дата — четвертий квартал 2023 року або перший квартал 2024 року. 
 

Що робити зараз?

Сьогоднішнє падіння курсу ефіру спричинили спекуляції та чутки щодо можливої дати впровадження алгоритму PoS. Немає підстав вважати, що ми увійшли у довгостроковий спадаючий тренд. Отже, чекаємо корекції вартості Ethereum та оновлюємо обладнання. Нагадуємо, що цьогорічна криптозима — це найкращий час для купівлі відеокарт та готових ферм. Якщо ви теж в захваті від поточних цін на графічні адаптери, звертайтеся до спеціалістів CompX, які допоможуть вам зібрати потужний і надійний ріг для видобутку криптовалют.