STALKER 2: Heart of Chernobyl - продовження культової серії від геймерської студії з України GSC Game World. Сталкер 2 - це гібрид FPS, імерсійного симулятора і survival horror, і в той самий час повноцінна друга частина циклу, розпочатого ще в 2007 році. GSC не поспішає розкривати всі карти: про S.T.A.L.K.E.R. 2 відомо небагато. Однак розробники вже розповіли, що гра буде озвучена українською мовою, включаючи локалізації і субтитри. Про те, що ще очікує фанатів, читайте далі.

Зона відчуження

Місцевість «Stalker 2» значною мірою змодельована за зразком Чорнобильської зони відчуження, району, де в 1986 році сталася аварія на атомній електростанції, яка привела до однієї з найбільших екологічних катастроф в історії. Однак українська студія вирішила змінити реальний вигляд простору, одночасно страхітливий і захоплюючий, збагативши свою територію ворогуючими угрупованнями, кровожерливими мутантами і смертоносними аномаліями.

Автори надають нам відкритий світ, який є однією з найбільших карт в історії відеоігор. Він охоплює як густо вкриті, дикі території, що оточують електростанцію, так і міста (такі як Прип'ять і Чорнобиль-2). Вивчаючи його, ми виконуємо завдання, різні місії та побічні дії, які просувають історію вперед.

У грі «Сталкер 2» Зона стала надзвичайно небезпечним і нестабільним місцем. Радіація, що перевищує всі допустимі норми, небезпечні мутанти і незвичайні аномалії - це лише деякі з проблем, з якими ми зіткнемося під час наших подорожей. Однак ця унікальна територія також несе безліч секретів і скарбів, що привертають увагу багатьох організацій і найманців, які не завжди будуть доброзичливі до головного героя.

S.T.A.L.K.E.R. 2

Сюжет і персонажі гри Сталкер

В STALKER 2: Heart of Chernobyl ми спостерігаємо за дією від першої особи (FPP). Головного героя звуть Скіф. Після чергового вибуху на чорнобильському реакторі в 2006 році в центрі Зони з'явилося потужне джерело енергії. Головний герой вирішує перетнути кордон і, як самотній сталкер, знайти серце Чорнобиля, щоб розгадати таємницю містичної сили. Як ця поїздка вплине на нього, залежить від того, що ми будемо робити.

На шляху до мети нас будуть підстерігати бандити, найманці, офіційні представники влади, самотні сталкери, різні фракції і мутанти. Світ у другій частині також сповнений хижаків, які прагнуть захопити нашу здобич або спробувати людську плоть. Аналіз їх поведінки і вибір конкретної тактики для кожного виду - єдиний спосіб перемогти або хоча б вийти з бою живим. Абсолютної безпеки немає, тому що ваш головний ворог - сама Зона, здатна кинути виклик всім вашим умінням і хоробрості в найнесподіваніший момент.

Історія, розказана в другій частині, має нелінійну структуру, і важкий вибір, який ми робимо під час гри, впливає на її хід і кінець. Варто додати, що сюжет другого STALKER не має прямого відношення до сюжету, представленому в попередніх частинах під цим ім'ям.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl

Артефакти і аномалії в Stalker

Зона смертоносна і водночас справляє враження живої екосистеми. Мутуючі форми життя і ворожі люди, які мешкають в ній, а також повсюдне випромінювання і порушення законів фізики, змушують проходящих через неї сталкерів бути постійно напоготові. З цієї причини нам часто доводиться використовувати понад 30 типів зброї (гвинтівка, пістолет, дробовик і інші), а також гаджети, які допомагають виявляти аномалії. Крім вже відомих аномалій, в новій частині будуть присутні архіаномаліі, більш потужні і небезпечні. Їх сутність ще належить розгадати.

У міру проходження ми також будемо отримувати різні артефакти, найрідкісніші з яких заховані в найбільш небезпечних місцях. Це можуть бути, наприклад, предмети, що відновлюють ослаблені сили головного героя, речовини для антигравітації або поглинання радіоактивності.

Історія гри

STALKER бере свій початок із серії Тінь Чорнобиля, яка була випущена в 2007 році. Тоді поєднання цікавого сюжету з відмінним, але дуже вимогливим ігровим процесом принесло творцям прототипу фінансовий успіх. У назві було два окремих розширення (які є приквелом і продовженням подій, представлених в оригінальній грі) - Чисте небо і Поклик Прип'яті, які були продані загальним тиражем понад 4 мільйони копій.

S.T.A.L.K.E.R .: Тінь Чорнобиля (2007)

Перша частина показує нам альтернативну історію, де в 2012 році перші групи перетнули заражені території. Також було кілька сміливців, які називаються сталкерами, які вирушили в Зону, щоб принести з неї артефакти, дивні рослини та інші предмети. За такі знахідки охоче платили численні організації. Гравець стає одним з тих сталкерів, які обшукували Зону. Геймплей являє собою комбінацію пригодницьких, тактичних і звичайно ж, екшн-елементів, а це означає, що STALKER: Shadow of Chernobyl не слід розглядати як звичайний шутер, в якому ми бездумно проходимо рівень за рівнем. Тут в кожному завданні вам потрібно ретельно дослідити місцевість, знаходити артефакти, знищувати ворогів, а також спілкуватися і взаємодіяти з іншими сталкерами.

S.T.A.L.K.E.R.: Тень Чернобыля (2007)

S.T.A.L.K.E.R .: Чисте небо (2008)

Друга гра з серії, приквел оригінальної частини «S.T.A.L.K.E.R.: Тінь Чорнобиля». Гравець виконує роль Шрама - найманця-ветерана. Під час супроводу вчених в Зоні, його накриває викид, але він рятується завдяки угрупованню Чисте Небо, що досліджує природу Зони заражених територій. В процесі гри, герою доведеться приймати різні сторони протистояння, щоб допомогти Чистому Неба досягти їх мети.

У цій частині розробники допрацювали AI, змінили систему аномалій і пошкоджень, ввели можливість модифікувати і ремонтувати зброю. Також злегка поправили графіку. Основні ж зміни торкнулися внутрішнього наповнення і сюжету. Історія дозволила ввести в гру великі території, додати нові угруповання і види зброї, змінилася і механіка взаємодії з КПК.

S.T.A.L.K.E.R.: Чистое небо

S.T.A.L.K.E.R .: Поклик Прип'яті (2009)

Друге доповнення, яке присвячене спробам сталкерів прорватися до центру Зони. Гравець виступає в якості досвідченого військового, сталкера Олександра Дегтярьова, якого український уряд відправляє на пошуки 5 вертольотів, які розбилися і є частиною невдалої операції під кодовою назвою Fairway. Це, звичайно, введення в більш цікаву пригоду, оскільки визначити причини зникнення літальних апаратів і знайти тих, що вижили буде непросто.

S.T.A.L.K.E.R.: Зов Припяти

S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля

Сюжетна лінія Stalker 2 повинна слідувати за подіями Shadow of Chernobyl. Дія буде відбуватися через три роки після закінчення цієї пригоди - в 2015 році. Гравці будуть виконувати роль сталкера Скіфа, який повертається на Чорнобильську АЕС в пошуках відповідей на свої бачення про Зону відчуження. Під час пригод герой зустріне кілька знайомих персонажів з попередніх частин серії.

Згідно з документами, в грі повинна бути 10-годинна кампанія, яку можна продовжити до 30 годин за рахунок побічних місій. Але як стало відомо, історія нового Stalker буде значно розширена, оскільки GSC Game World оголосили, що друга частина отримає майже 100 годин контенту.

Відео про Сталкер 2 доступно за посиланням нижче:

Дата виходу гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl

Довелося довго чекати повноцінного продовження культового Сталкера 2007 року. Творці франшизи - студія GSC Game World, оголосили про початок роботи над грою ще в 2010 році. На жаль, через два роки стало відомо, що проект перевершив можливості розробників і його довелося скасувати. Коли більшість фанатів Stalker вже втратили свої надії на довгоочікуване продовження - в травні 2018 року GSC Game World несподівано оголосила, що повернулися до роботи над Stalker 2. А в червні 2021 пройшла конференція Xbox & Bethesda Games Showcase, на якій було представлено перший ігровий процес зі STALKER 2: Heart of Chernobyl. Там же було анонсовано, що вихід Сталкер 2 відбудеться 28 квітня 2022 роки для ПК і Xbox Series X / S.

Де купити Сталкер 2: Серце Чорнобиля

Хоча реліз гри відбудеться тільки в 2022 році, попередньо замовити її можна вже зараз на офіційному сайті: https://www.stalker2.com/ Передзамовлення доступне і в Steam, Epic Games Store, Microsoft Store, а також в Xbox Series X і Xbox Series S. Купити «STALKER 2: Серце Чорнобиля» можна в трьох цифрових виданнях:

 1. Стандартному, ціна 895 ₴.
 2. Де люкс, вартість 1 199 ₴.
 3. Ультимативному - за 1599 ₴.

Нова гра від GSC Game World також отримає чотири роздрібних видання з різними бонусами:

 1. Стандартна серія буде вартістю 59,99 $.
 2. Обмежена серія, оцінена в 79,99 доларів США.
 3. Колекційне видання за 179,99 $.
 4. І найдорожча серія Ultimate Edition (вартістю 399,99 доларів).

Крім матеріальних подарунків, коробкові видання будуть включати бонуси, доступні в цифрових версіях STALKER 2: Heart of Chernobyl.

Системні вимоги до гри

Якщо ви плануєте грати в Сталкер 2 на своїх комп'ютерах, можливо, вам буде потрібно замінити деякі компоненти. Адже системні вимоги до гри наступні.

 

Мінімальні:

 • Система: Windows 10.

 • Процесор: Intel Core i5-7600K або AMD Ryzen 5 1600X.

 • Оперативна пам'ять: 8 ГБ.

 • Графічний процесор: NVIDIA GeForce GTX 1060 6 ГБ або AMD Radeon RX 580 8 ГБ.

 • Місце на диску: 150 ГБ (потрібно SSD).

Рекомендовані:

Висновок

Підводячи підсумки можна сказати, що автори хочуть зробити Зону такою, якою її ще не бачили фанати. Грі безумовно є що запропонувати тим, хто любить з головою занурюватися у віртуальні світи і залишатися в них надовго. А поки залишається набратися терпіння. Як варіант, ви можете подивитися хоч і старий, але тематично відповідний фільм «Сталкер» Андрія Тарковського. Або ж прочитати видання «Пікнік в сільській місцевості» братів Стругацьких, що послужило основою для створення STALKER. Також варто дістати книги із серії «Сталкер» Михайла Галковского, які ми настійно рекомендуємо фанатам ігор.