Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари в побажання
Графік роботи:

Будні: 10:00 - 20:00

Сб-Нд: 11:00 - 18:00

0
Мій кошик

Материнські плати

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою
Відображення:

Материнська плата - це фундамент персонального комп'ютера.  Саме з цієї плати потрібно починати збірку комп'ютера, саме до неї підключаються всі основні компоненти: процесор, відеокарта, пам'ять, жорсткий диск, кулера і т.д.

Для початківців, щоб правильно вибрати материнську плату потрібно відповісти на такі питання:
1. Якого формату збираєте ПК.  Матплата мають наступну загальновизнану класифікацію:

  • Mini-ITX - материнська плата 170х170 мм;
  • Micro-ATX - материнська плата 244х225 мм;
  • ATX - материнська плата 305х244 мм;
  • EATX - материнська плата 305х330 мм;
  • XL-ATX - материнська плата 345х262 мм;

Це важливо, тому що корпуса різні і не всі підходять під кожну материнку;  так само у плат різну кількість слотів і точок для підключення різних компонентів.  Простіше кажучи, чим більше карта тим більше комп'ютерних комплектуючих можна підключити.  Ну і навпаки, чим менше плата тим компактніше буде системний блок.
2. На якому процесорі буде збиратися комп'ютер.  Зараз два основних виробника процесорів: Intel і AMD, для у кожного своє підключення до материнки.  Це називається "Soket", місце підключення.  Тому материнки роблять під певний soket певного виробника.  Простіше кажучи, кожен процесор має певний soket, тому підключити його в будь-яку материнську плату не вийде.
3. Вибір чіпсета.  Це загальна назва мікросхем на материнській платі, які відповідають за взаємодію між собою основних компонентів: відеокарти, процесора, оперативної пам'яті і т.д.  Тобто, чим краще такий набір, тим продуктивніше і спритніше ваш комп'ютер.  Ще вид чіпсета впливає на кількість роз'ємів, можливості розгону плат ... але це вже рівень вище.
4. Кількість роз'ємів.  Різні модифікації матерінсккіх план йдуть з різною кількістю роз'ємів.  Це може позначитися на підключенні великої кількості кольорів, адаптерів, жорстких або SSD дисків.  Тому про підключенні потрібно подбати заздалегідь.

Якщо відповісте на дані пункти, то цього вистачить для вибору материнської карти.

А якщо питання все таки залишилися, то на цей випадок у нас є відмінна команда консультантів-професіоналів.

Вгору