Звичний світ рухнув 24 лютого 2022 року. Мільйони людей були змушені залишити свої будинки та залишилися без постійного доходу. І все ж таки життя триває. Новий старт – найкращий спосіб допомогти своїй країні сьогодні та закласти фундамент для повоєнного відновлення. Розбираємось, чому майнінг — один із найкращих способів заробітку у кризовий період.

П'ять причин зайнятися майнінгом саме сьогодні

 • Традиційні методи заробітку недоступні. Сотні підприємств закрилися назавжди, ще тисячам потрібен час на переїзд у західні області країни. Знайти роботу, тим більше з довоєнним рівнем оплати, дуже складно. Водночас майнінг працює незалежно від геополітичних та стратегічних обставин.

 • Росія, яка входила до Топ-5 майнінгових потужностей, поступово йде з ринку. Головна причина – блокування російських користувачів найбільшими криптовалютними біржами та пулами. Втім, уряд країни-агресора також робить свій внесок, обмежуючи доступ до закордонних веб-сервісів. Це робить перспективи майнінгу привабливішими — зменшення сумарних обчислювальних потужностей може призвести до зростання цін на криптовалюту в найближчому майбутньому.

 • Україна, навпаки, дає зелене світло майнерам. Знімаються обмеження, відбувається легалізація та лібералізація криптовалютного ринку. Майнінгом можна займатися законно без будь-яких ризиків. Мало того, така діяльність отримує схвалення уряду — вона також збільшує надходження грошей до країни, дозволяючи підтримувати нашу армію у визвольній боротьбі.

 • Світові лідери у виробництві відеокарт, компанії AMD та Nvidia, зупиняють постачання своєї продукції до Росії. Так само робить і Intel, яка готується представити власну лінійку графічних адаптерів. Це також може знизити гуртові ціни на майнінгове обладнання на тлі глобального дефіциту напівпровідників.

 • Перспективи інфляції та девальвації. Будемо реалістами – країна втрачає мільярди гривень щодня. Після закінчення війни ми маємо зіткнутися з новим ворогом, яким стане економічна криза. Поки що можна тільки гадати, якою буде купівельна спроможність гривні на той час. Криптовалюти, які зазвичай вважають високоризиковими активами, сьогодні виглядають «тихою гаванню» для інвестора у порівнянні з традиційними валютами.

На чому майнити у 2022 році?

Якщо коротко - майнінг криптовалюти варто запускати на будь-якому устаткуванні, здатному приносити хоча б мінімальний дохід. Нагадаємо, що для видобутку ефіру (Ethereum, ETH) підійдуть сучасні відеокарти, здатні запропонувати хоча б 4-6 ГБ пам'яті GDDR5.

Розберемося у ситуації докладніше. Бюджетним варіантом майнінгу буде складання ферми на базі вживаних відеокарт AMD Radeon RX 570 4 GB GDDR5. Кожна із них коштує від 6 до 7 тисяч гривень. Ще 10-12 тисяч доведеться витратити на каркас, райзери, материнську плату та інше допоміжне обладнання. Система з восьми відеокарт RX 570 коштуватиме 65–70 тисяч гривень.

Більш прогресивний варіант - майнінг на відеокартах сучасного покоління. У модельній лінійці Nvidia це графічні адаптери GeForce RTX 3070 Ti та 3080, а в AMD – GPU Radeon RX 6700 XT, 6800 та 6800 XT. Це топові карти з розумною ціною — за високої продуктивності вони коштують дешевше за флагмани. Плюс майнінгу на такому обладнанні - ви можете стартувати лише з однією відеокартою, отримуючи стабільний прибуток. За вартістю такий комп'ютер буде рівнятися з описаною вище фермою — його можна зібрати за 55–70 тисяч гривень.

Щоб підрахувати прибуток від майнінгу ми скористаємося популярним калькулятором NiceHash. Не забуваймо віднімати з доходу витрати на оплату електроенергії. Вчасно розраховуючись за комунальні послуги у цей непростий період, ви також допомагаєте нашій державі!

Конфігурація

Ферма на базі восьми RX 570

Майнінг на домашньому ПК з однією RTX 3080 

Майнінг на домашньому ПК з однією RX 6800

Щоденний дохід

4,5 долара

4 долари

2,6 долара

Енергоспоживання

1160 Вт/год

320 Вт/год

300 Вт/год

Собівартість електрики

1,6 долара

0,5 долара

0,5 долара

Чистий прибуток, за добу

2,9 долара

3,5 долара

2,1 долара

Вартість конфігурації

~ 2 210 доларів

~ 1900 доларів

~ 1800 доларів

Для вашої зручності, ми підготували таблицю з розрахунковую оцінкою прибутковості двох криптовалют TON і ETH. 

На перший погляд, заробити на майнінгу з фермою із восьми відеокарт AMD Radeon RX 570 легше. Але потрібно враховувати, що вам доведеться виділити місце під установку громіздкого та галасливого обладнання – у квартирі зробити це нелегко. Крім того, ви будете мати справу з вживаними графічними адаптерами, які вимагають більше уваги. Тому в довгостроковій перспективі майнінг на ПК з однією сучасною відеокартою виглядає зручнішим.

Ще один плюс - ви можете порівняно легко і швидко подвоїти продуктивність майнінгу. У більшості материнських плат є слоти для двох відеокарт, а в ігрових моделях – для трьох чи чотирьох. Це дозволяє масштабувати потужність майнінгу без покупки нового корпусу, оперативної пам'яті та інших комплектуючих. А ось на блоці живлення та системі охолодження краще не економити – вони критично важливі для вашої домашньої ферми.

Що видобувати у 2022 році?

Найвищу прибутковість показує майнінг ефіру (ETH). Плюс цієї криптовалюти – у відносно низькому вхідному порозі. При підключенні до популярних пулів ви можете майнити Ethereum за допомогою геймерського комп'ютера середнього рівня. Популярними альтернативами також можна назвати Ripple (XRP), Litecoin (LTC), мемну Dogecoin (DOGE) і швидкозростаючу Toncoin (TON).

А ось майнінг біткойну (BTC) пов'язаний із дуже високими ризиками. По-перше, це величезна конкуренція. Число майнерів настільки велике, що винагорода, що отримується ними, часто виявляється нижче собівартості електрики. По-друге, складність алгоритмів майнінгу BTC змушує використовувати спеціалізоване обладнання ASIC. Якщо поточна ринкова ситуація зміниться, продати або використовувати пристрій іншим способом буде майже неможливо. Тому біткойн - це вибір власників надпотужних ферм, що налічують десятки та сотні ASIC. Інвестиції в такі обчислення вимірюватимуться десятками тисяч доларів.

Ризики та перспективи майнінгу у 2022 році

Експерти вважають, що найближчим часом прибутковість майнінгу зростатиме. До цього ведуть одразу кілька передумов:

 • Глобальна нестабільність змушує інвесторів дивитися в сторони альтернативних активів, які не можуть бути знищені внаслідок воєнних дій та політичних рішень окремих країн.

 • Зменшення кількості активних ферм внаслідок часткового або повного блокування інтернету в Росії призведе до зниження складності майнінгу. Збільшиться винагорода у розрахунку на одну відеокарту. Цілком імовірно, що ми побачимо новий бум майнінгу на ноутбуках.

 • Наступна презентація нових відеокарт Nvidia, AMD та Intel знизить вартість актуальних моделей, що зменшить терміни окупності обладнання.

 • Податкові пільги та повна легалізація майнінгу в Україні. Уряд активно працює над пакетом заходів для повоєнного відновлення економіки. Велика ймовірність того, що в цій програмі багато уваги приділять криптоактив.

 • Поява нових типів монет. Це пов'язано з першим пунктом — зниження популярності традиційних інвестицій призведе до розквіту цифрових ринків. При розрахунку майнінгу слід враховувати, що нові криптовалюти можуть подорожчати в 5-10 разів за кілька місяців після запуску.

Звичайно, треба враховувати й ризики майнінгу у 2022 році:

 • Нестабільність може призвести до банкрутства великих криптовалютних бірж. Кількість транзакцій зменшиться, і в такому разі цифрові активи втратять до 25–30% своєї вартості.

 • Порушення глобальних логістичних ланцюжків здатне підняти ціни на відеокарти, які безперервно дорожчають кілька років поспіль. Підключення майнінгу стане набагато складнішим.

 • Зміна алгоритмів блокчейну та раптове підвищення складності — ризики, які існують із моменту появи криптовалют. Такі несподівані події можуть зменшити обсяг винагороди.

майнінг у 2022 році  

Як почати майнити у 2022 році?

Зібравши ферму або домашній комп'ютер, встановіть програму для майнінгу - програму для підключення до великого пулу. Гарною репутацією користуються LOLMiner, T-Rex, PhoenixMiner, NBMiner. Сьогодні краще відмовитися від неперевірених інструментів, який би прибуток вони не пропонували — велика можливість злити персональні дані в процесі, надавши їх агресору. Далі залишається слідувати простій інструкції:

 • Відредагуйте виконавчий файл програми із розширенням *.bat. Впишіть адресу свого криптовалютного гаманця.

 • Вимкніть всі фонові програми, автозавантаження непотрібних програм і забороніть комп'ютеру переходити в режим сну.

 • Щоб підвищити швидкість майнінгу, в установках електроживлення виберіть профіль максимальної продуктивності. Це потрібно робити як на ноутбуках, так і стаціонарних ПК.

 • Якщо обладнання для майнінгу встановлено в орендованій квартирі або на складі, обов'язково налаштуйте дистанційне керування. Бажано збирати ферму на базі плати, яка підтримує увімкнення через мережу (WoL).

 • Перезавантажте комп'ютер. Відкрийте диспетчер завдань та переконайтеся, що в ньому немає зайвих завдань. Запустіть програму для майнінгу.

Чи варто починати майнити у 2022 році?

Відповідь гранично проста — так, це одне з небагатьох стабільних джерел доходу за кризового часу. Майнінг – резерв, який допоможе зберегти звичний спосіб життя та створити фундамент для відновлення вашого добробуту після закінчення війни. Фахівці CompX готові зібрати для вас ферму на основі перевірених комплектуючих та допомогти з налаштуванням майнінгу. Приєднуйтесь до нас та підтримайте країну у нелегкий час!