Компанія Chieftec голосно заявила про себе ще на початку 2000-х. Геймери зі стажем добре пам'ятають її блоки живлення, які впевнено лідирували за співвідношенням ціни та потужності. Досягши успіху у вузькій ніші, виробник вирішив розширити свою присутність на ринку — у модельному ряді бренду з'явилося інше залізо. Саме з таких новинок ми почнемо сьогоднішній огляд.

 Вентилятори для корпусу Chieftec Tornado (CF-3012-RGB)

Усередині невеликої коробки є готова система охолодження ПК. Вона складається із трьох 120-міліметрових вентиляторів. Кожна крильчатка це сім витончено вигнутих лопастей, що створюють потужні потоки повітря без турбулентності. У сумі така конструкція дає вам ефективне охолодження комплектуючих за мінімального рівня шуму.
Вентилятори Чіфтек побудовані на основі підшипників ковзання. Це найкраще рішення за мірками бюджетного та навіть середнього класу. Паразитні вібрації відсутні навіть на максимальній швидкості, легкий гул можна почути лише на відстані кілька сантиметрів від втулки. Виробник заявляє про ресурс у 50 тисяч годин роботи та дає два роки гарантії.
Для підключення вентиляторів Chieftec використовуються нестандартні 6-контактні роз'єми. Щоб повністю розкрити їхній потенціал, вам знадобиться оригінальний контролер Чіфтек, який ви також знайдете у коробці. Він має незвичайну для бюджетного класу особливість — його кнопки продубльовані на бездротовому пульті. Завдяки цьому ви можете керувати системою охолодження, не відчиняючи дверцята корпусу. Інженери Chieftec виділили два контакти роз'єму для подачі живлення та управління швидкістю. Вам доступні три режими:

 • Low - 700 об / хв, 37 дБ;
 • Medium - 900 об/хв, 40 дБ;
 • Fast - 1200 об/хв, 44 дБ.

Перших двох режимів цілком вистачає для охолодження потужного комп'ютера при помірних навантаженнях. Робота вентиляторів Chieftec при цьому залишається майже безшумною - вдень у багатоквартирному будинку ви не почуєте жодного стороннього звуку. Третій режим – для ігор або високих навантажень на кшталт рендерингу відео. При переході в нього з'являється ледь чутний гул, який не заважає концентрації уваги.
Ще чотири контакти роз'єму виділені для підсвічування ARGB вентиляторів Чіфтек. У кожному з них встановлено сім світлодіодів. Вони охоплюють майже всю поверхню лопаток — якщо добре придивитися, можна помітити легку нерівномірність підсвічування. Але на відстані 30-40 см вона виглядає однорідною. Штатний контролер пропонує 9 статичних та 20 динамічних режимів підсвічування. За бажання управління вентиляторами для корпусу Chieftec можна передати материнській платі - вони сумісні із залізом ASUS, MSI, Gigabyte та ASRock. Для зміни відтінку в рамках обраної схеми підсвічування достатньо утримувати кнопку FAST на контролері або пульті - як тільки ви знайдете потрібний колір, відпускайте її.

Корпус для комп'ютера Chieftec SCORPION 3 (GL-03B-OP)

Корпус Chieftec також відповідає концепції "топ за свої гроші". По-перше, він виконаний у мінімалістичному стилі, характерному швидше для верхньої частини цінового діапазону, ніж бюджетного класу. Скошені кути, тоновані прозорі вставки та монолітний дизайн передньої панелі створюють відчуття спокійної потужності та надійності.
В огляді корпусу Чіфтек не можна пройти повз матеріали. Рама і глухі стіни виготовлені з холоднокатанної сталі SPCC - цей матеріал витримує серйозні фізичні навантаження і добре чинить опір іржі. Прозорі панелі спереду та збоку – це справжнє загартоване скло, а не акрил, який пропонують найближчі конкуренти. Воно довше залишається гладким і практично не каламутніє з часом.
І ще одна важлива деталь – корпус Chieftec SCORPION 3 комплектується чотирма вентиляторами Чіфтек Торнадо, про які ми докладно розповіли вище. Для керування системою охолодження корпусу ПК Chieftec використовуються контролер та бездротовий пульт з м'якими мембранними кнопками.
Насамкінець ми коротко розповімо про характеристики корпусу для ПК Chieftec:

 • Форм-фактор - MID-Tower;
 • Габарити - 436х202, 5х505 мм;
 • Вага - 7,2 кг;
 • Гранична довжина відеокарти – 349 мм;
 • Максимальна висота процесорного кулера – 166 мм;
 • Кількість накопичувачів 3,5 та 2,5 дюйма – 2 та 2;
 • Порти на передній панелі - 2хUSB 3.1, 1xUSB 2.0; 2x3.5 мм;
 • Забарвлення корпусу - біле або чорне.

  

Блок живлення Chieftronic BDK-750FC

Формально блок живлення належить до дочірнього бренду. Але при розгляді схемотехніки стає помітним тісний зв'язок із материнською компанією Chieftec. Суть у тому, що тут використовується хороша преміальна LLC-топологія з резонансним напівмостовим перетворювачем та незалежним регулюванням напруги на кожній лінії, тоді як конкуренти пропонують у бюджетному класі спрощену схему Double-Forward.
Блок живлення відповідає "бронзовому" стандарту 80 Plus. Це означає, що він показує максимальний ККД тільки за середнього рівня навантажень. Але платформа, що використовується в ньому, дуже схожа на ту, що ми бачили в моделях Chieftec GPX і GPU, відповідних «золотому» і «платиновому» стандарту. Швидше за все, різниця між ними полягає швидше в маркетингу, ніж у техніці — з високою ймовірністю блок живлення ефективно працюватиме у всьому діапазоні навантажень.
Коротко пробіжимося основними компонентами блоку Chieftronic BDK-750FC:

 • Вхідний конденсатор Nichicon ємністю 390 мФ достатньо для ігрового комп'ютера, але без серйозного запасу;
 • Електролітичні та твердотільні конденсатори ChengX і CapXon – одні з найкращих у бюджетному класі;
 • Два конденсатори CX і чотири CY, два синфазні дроселі, варистор, плавкий запобіжник;
 • Супервізор Sitronix ST9S313-DAG;
 • Контролер напруги Power Integrations TNY287PG;
 • Резонансний контролер Champion Micro CM6901X.
Схема побудови блоку Чіфтек проста, але ефективна. Усі компоненти акуратно розпаяні на друкованій платі. Інженери Chieftec не поскупилися на термоінтерфейс, тому перегріву не варто боятися. Крім того, тут встановлений 120-міліметровий вентилятор з автоматичним регулюванням швидкості на основі широтно-імпульсної модуляції (ШІМ). Є захист від перевантаження, замикань та імпульсних перешкод, підтримується робота при нульовому навантаженні.
Розміри блоку живлення стандартні - 140х150х86 мм, тому він міститься в будь-який корпус Chieftec або кейс іншого бренду зі слотом ATX. Модульна конструкція означає, що кожен провід можна знімати та встановлювати незалежно від інших. Вам доступні такі лінії:
1. Процесорна 12 В – 60 см, 4+4 контакти.
 
2. Для материнської плати – 60 см, 20+4 контактів.
3. Для карт розширення – 4 лінії по 50 см, 6+2 контактів.
4. Для накопичувачів SATA – 6 ліній по 50 см.
5. Molex – 3 лінії по 50 см.
6. Floppy - 50 см.

У блоці живлення Чіфтек є достатньо роз'ємів для всього заліза. Ліній PCI-e навіть забагато, тому його можна використовувати і в бюджетних майнінгових фермах з трьома-чотирма відеокартами початкового рівня. У комплект входять мережевий кабель, гвинти кріплення і навіть м'яка сумочка для зберігання знімних кабелів.

Наше резюме

Компанія Chieftec почала використовувати політику «топ за свої гроші» набагато раніше за Xiaomi, яка зробила її популярною. Вона використовує такий підхід і сьогодні, що чітко видно за новинками:
1. Доступні корпусні вентилятори Чіфтек побудовані на основі надійних підшипників ковзання та укомплектовані власним контролером із бездротовим пультом керування.
2. Корпус Чіфтек Скорпіон виконаний у мінімалістичному стилі і вже забезпечений тихою ефективною системою охолодження.
3. Блок живлення Chieftec (Chieftronic) створений на основі схемотехніки преміального рівня та оснащений модульною кабельною системою, характерною для більш дорогих моделей.
Всі ці товари доступні в інтернет-магазині CompX. Ми пропонуємо якісне залізо за вигідними цінами, а також зручну доставку товарів по всій території України. Наші консультанти допоможуть зробити правильний вибір. При замовленні професійного збирання ПК ви отримаєте 12 місяців гарантії на всі комплектуючі.