Навіть якщо ви не захоплюєтеся кіберспортом і не стежите, затамувавши подих, за перемогами улюбленої команди, вам варто звернути увагу на нову відеокарту Colorful 3060. Унікальний дизайн робить її прикрасою вашої ігрової машини, центром уваги в станції геймерів, колекційним предметом. І, звичайно, вона побудована на основі архітектури Nvidia Ampere, яка надає широкі можливості у сучасних іграх. У цій статті ми розповімо, чим примітна графічна карта "Colorful 3060".

Упаковування та дизайн відеокарти

Коли до магазину CompX приїхали відеокарти Colorful RTX 3060, ми хотіли виділити для них особливу вітрину у центрі виставкового залу. Причому важливу частину композиції становили коробки графічних адаптерів. Вони прикрашені яскравими малюнками у вигляді виру з кольорових смуг та логотипів геймерського сайту Bilibili. Ліворуч знизу зображений талісман кіберспортивної команди BSG — кумедний чоловічок з головою-монітором, величезними прямокутними очима та зачіскою-блискавкою.

Не склалося - відеокарти Colorful iGame RTX 3060 були продані того ж дня, і ми з жалем відмовилися від початкової ідеї. Що ж, ці графічні адаптери нікого не залишають байдужими. Їх можна любити або ненавидіти, але вони викликають набагато більше обговорень, ніж топові моделі знаменитих брендів, прикрашені яскравим підсвічуванням.

З погляду техніки дизайн відеокарти «Колорфул 3060» дуже простий. Плата укладена в гладкий алюмінієвий корпус, щоб приховати процесор та інші важливі компоненти від зацікавлених очей. Зверху – єдиний білий вентилятор із логотипом iGame. Спереду - 8-піновий конектор додаткового живлення, проріз для охолодження та назва графічного процесора. Позаду – стандартний інтерфейс PCI-e 4.0. Справа – приглушена алюмінієва стінка сріблястого кольору, зліва – монтажна панель з трьома портами DisplayPort 1.4a та одним HDMI 2.1. Поруч із ними знаходиться кнопка моментального розгону, про яку ми розповімо пізніше.

Найцікавіший ракурс відеокарти Colorful GeForce RTX 3060 - погляд знизу. Тут розташований ще один вентилятор із логотипом сайту Bilibili — головою-монітором. Така ж конструкція з двома вентиляторами по обидва боки плати використовується в референсних відеокартах Nvidia Founders Edition, причому у топових моделях на кшталт RTX 3080 та 3090. Знизу також є вікно із закругленими краями, призначене для охолодження радіатора.

Але "Колорфул 3060" - це зовсім не Founders Edition. Бажаючи наголосити на перевагах відеокарти в порівнянні з референсними моделями, компанія-виробник створила сніжно-біле забарвлення. Верхня частина корпусу прикрашена тим самим малюнком, що і на коробці - тут і кольоровий вир, і талісман команди BSG. Відмінність у написі «WINNER!», «ПЕРЕМОЖЕЦЬ!», який частково перекривається вентилятором. Вона виконана у стилі bullet-comments, барвистих коментарів стрімінгового сервісу Bilibili. Малюнок повторюється знизу, але для чоловічка з головою-монітором місця не знайшлося. Зате по краях проходить чорно-біла пунктирна лінія, що нагадує чи то шов тканини сидінь у гоночних автомобілях, чи то позначення кордонів на картах.

Виробник розраховував, що покупцями відеокарти Colorful iGame GeForce RTX 3060 стануть користувачі сайту Bilibili та фанати кіберспортивної команди BSG. Але можна з упевненістю сказати, що дизайнери перевершили покладені на них очікування. Графічна карта "Колорфул 3060" сподобається всім, хто любить сміливі рішення. Тим, хто віддає перевагу молодіжному стилю і любить виділятися з натовпу. Вона привертає увагу не кричущим RGB-підсвічуванням, а цілісним чином і відмінним пропрацюванням деталей.

Наша порада – встановити відеокарту Colorful GeForce RTX 3060 у корпус з прозорою стінкою та вертикальною стійкою для графічного адаптера. Або ж зробити її основою кастомного складання, що відкриває внутрішні компоненти комп'ютера поглядам оточуючих. Сховати таку красу за глухою панеллю просто неправильно — краще поставити відеокарту на полицю поруч із колекційними фігурками.

  

Технічні характеристики «Colorful 3060»

Відеокарта Colorful iGame RTX 3060 побудована на основі молодшого графічного процесора в лінійці Nvidia Ampere. Він має 3584 ядра CUDA, що вказує на суттєвий приріст продуктивності у порівнянні з графічними адаптерами (GA) минулих поколінь. Обсяг пам'яті "Колорфул 3060" теж вражає - 12 ГБ GDDR6. Ось тільки доступ до неї здійснюється через низькошвидкісний 192-бітний інтерфейс. Відеокарта підтримує новітні ігрові технології. Трасування променів дозволяє будувати тривимірні простори з реалістичними світловими ефектами, відображеннями і відблисками. Апскейлінг DLSS Graphics підвищує деталізацію текстур, одночасно знижуючи навантаження на "залізо" комп'ютера.

Відеокарта побудована на основі звичайного процесора, який не належить до серії LHR (Lite hash rate). Враховуючи великий обсяг пам'яті, майнінг на Colorful 3060 буде вигідним, особливо якщо ми говоримо про криптовалюту Ethereum. Але практичного сенсу у покупці такої відеокарти для заробітку немає. З тим самим завданням впораються доступніші моделі — як референсні, так і партнерські.

А ось ігровий потенціал графічного адаптера виглядає набагато цікавішим. Виробник трохи розігнав відеокарту Colorful GeForce RTX 3060 12 ГБ. Натиснувши фізичну кнопку поруч із роз'ємами на монтажній пластині, ви перемкнете BIOS на екстремальний режим. Максимальна тактова частота процесора підвищиться з 1777 до 1822 МГц. Це дасть приріст у кілька FPS, який може стати вирішальним у кіберспорті.

Що стосується більш приземлених технічних характеристик "Колорфул 3060", вони точно збігаються з параметрами референсної моделі. Відеокарта працює при температурі 55-60 °, а гарячі деталі прогріваються не більше ніж до 63-67 °. Це нормальні значення, і вони не допускають швидкого зношування графічного адаптера. Енергоспоживання Colorful RTX 3060 – 150 Вт при пікових навантаженнях. Рекомендована потужність блока живлення комп'ютера – 550 Вт.

Порівняння «Колорфул 3060» із попередніми поколіннями

Продуктивність Colorful iGame RTX 3060 знаходиться на базовій позначці в актуальній лінійці відеокарт. Але якщо порівнювати її з моделями минулих років, вона покаже гідні результати:

Показник

Colorful GeForce RTX 3060 Bilibili

Nvidia GeForce RTX 2060

Nvidia GeForce RTX 2070

Nvidia GeForce GTX 1060

Nvidia GeForce GTX 1070

Nvidia GeForce GTX 1080

Кількість ядер CUDA

3584

1920

2304

1280

1920

2560

Частота GPU, ГГц

1,82

1,68

1,62

1,71

1,68

1,73

Відеопам’ять

12 ГБ GDDR6, 192 біт

6 ГБ GDDR6, 192 біт

8 ГБ GDDR6, 256 біт

6 ГБ GDDR6, 192 біт

8 ГБ GDDR6, 256 біт

8 ГБ GDDR6, 256 біт

Хоча відеокарта "Колорфул 3060" вважається скромною за мірками осені-зими 2021 року, вона може змагатися з топовими моделями колишніх років. Навіть знаменита GTX 1080 Ultra випереджає її лише за пропускною спроможністю шини пам'яті. Тому якщо ви вирішите купити Colorful 3060 для геймінгу з роздільною здатністю Full HD, то не помилитеся. Вона дозволить вам вибирати максимальні параметри деталізації, отримуючи при цьому стабільний грабельний FPS.

Ігрові тести відеокарти Colorful RTX 3060

Основне «довкілля» Colorful GeForce RTX 3060 12 ГБ - кіберспорт. Сама команда Bilibili BGN робить ставку на League of Legends та Overwatch. Але було б дивно залишити без уваги такі відомі дисципліни, як Dota 2 і PUBG. Тестування при ультраналаштуваннях графіки та роздільній здатності Full HD показує наступні результати:

  • League of Legends - 50 FPS;

  • Overwatch - 189 FPS;

  • Dota 2 - 178 FPS;

  • PUBG - 147 FPS.

Як бачимо, тільки в LoL "Колорфул 3060" підходить до межі своїх можливостей і вимагає натискання тієї самої кнопки розгону на тильній стороні корпусу. Для інших ігор її потужності вистачає з надлишком.

Втім, Colorful RTX 3060 Bilibili впорається не лише з відомими кіберспортивними дисциплінами, а й із сучасними іграми, здатними похвалитися реалістичною графікою. Для наочності подаємо результати тестування в таблиці.

Гра

Shadow of the Tomb Raider

Assassin’s Creed: Valhalla

Metro: Exodus

Мінімальний/середній FPS при роздільній здатності Full HD 1080 та ультраналаштуваннях

106/141

47/63

26/46

QHD 1440

77/98

38/51

24/40

4K 2160

42/52

26/30

17/26

При роздільній здатності Full HD "Колорфул 3060" витягує майже всі сучасні ігри. Знижувати рівень деталізації на одну сходинку доведеться тільки в ресурсомістких проектах на кшталт Metro: Exodus. Грати можна і при QHD 1440, але чекати на особливо плавну анімацію і чіткість швидких рухів вже не варто. А ось 4K це рівень старших моделей лінійки RTX 3000.

Продаж Colorful RTX 3060 в інтернет-магазині CompX

Як ми вже говорили, у нашому магазині побували відеокарти Colorful RTX 3060 12GB, але до вітрини вони так і не дісталися. Це не лише високотехнологічний інструмент, а й колекційний аксесуар для фанатів кіберспорту. Але ми плануємо отримати ще кілька екземплярів унікальної графічної карти "Колорфул 3060". Якщо ви хочете купити Colorful Bilibili RTX 3060 за вигідною ціною, слідкуйте за новинами на сайті CompX та за оновленнями асортименту у нашому каталозі.

Висновки

Відеокарта Colorful RTX 3060 - ідеальна зброя для кіберспорту. Відносно проста і доступна, вона бездоганно справляється зі своїм головним завданням, підтримуючи FPS понад 120 кадрів у більшості популярних дисциплін. Її унікальний дизайн надає індивідуальності вашої геймерської станції та створює неповторний образ. Що стосується ультрасучасних ігор, тут продуктивність "Колорфул 3060" майже не відрізняється від референсної моделі. При роздільній здатності Full HD вона тягне високі графіки.