У комп'ютерному модінгу змінюються пріоритети. Тихі і компактні системні блоки цінуються вище, ніж гігантські гудучі машини. Вловивши нинішні тренди, компанія ASUS представила відеокарту RTX 3070 Noctua Edition, створену спільно з відомим виробником охолоджуючих систем. Розповімо про те, чим вона відрізняється від конкурентів і референсної графічної карти.

Відеокарта ASUS GeForce RTX 3070 Noctua Edition. Джерело: www.asus.com

Дизайн і конструкція відеокарти ASUS GeForce RTX 3070 Noctua Edition

Порівнюючи графічну карту з найближчими конкурентами по характеристиках GPU і пам'яті - в тому числі з іншими моделями ASUS, їх головна відмінність полягає в конструкції системи охолодження.

У великому корпусі, який займає три стандартних слота розширення, розташовані два 120-міліметрових вентилятори Noctua NF-A12x25. Вони створюють потужні потоки повітря при мінімальному рівні шуму завдяки використанню наступних технологій:

 1. Крильчатки виготовлені з полімеру Noctua Sterrox з дуже малим коефіцієнтом температурного розширення. Завдяки цьому виробник зменшив відстань між ними і корпусом графічної карти, позбувшись від турбуленції, і прискоривши розсіювання тепла.

 2. Ступиця і вісь вентилятора виробляються з надміцного сплаву. Вони дозволяють зберігати незмінну величину отвору при довгій роботі з високими навантаженнями.

 3. Мікросхема Smooth Commutation Drive 2 забезпечує плавну широтно-імпульсну модуляцію сигналу, зменшуючи рівень пульсацій. Завдяки цьому знижується рівень шуму при малих обертах вентилятора.

 4. Лопасті Flow Acceleration Channels з особливою формою наконечників пригнічують вихрові потоки повітря, покращуючи охолодження відеокарти. Виямки Inner Surface Microstructures поглинають повітряні струмені, вдаряються об раму.

 5. Силіконові прокладки між системою охолодження і платою відеокарти RTX 3070 Noctua Edition 8 GB знижувати вібрації, не дозволяючи їм добиратися до корпусу комп'ютера.

Дизайн і конструкція відеокарти ASUS GeForce RTX 3070 Noctua Edition. Джерело: www.asus.com

Спеціально для цієї графічної карти компанія Noctua розробила охолодження з трисекційний радіатор та використала п'ять мідних теплових трубок для зняття надлишкової температури з графічного ядра та чипів пам’яті. Що дуже стане в нагоді для майнерів та геймерів, які бажають отримати чималу продуктивність від цього агрегату. Його конструкція також допомагає зменшувати шум - вона розділяє потоки повітря на тонкі потоки, які циклюють завихрення в системі та скидають його на зовні.

В огляді RTX 3070 Noctua Edition також варто відзначити оригінальний дизайн відеокарти. Графічний адаптер виконаний в характерному для виробників кулерів стилі - з мінімалістичним оформленням і незвичайною кольоровою гамою. Система охолодження укладена в товсту рамку темно-коричневого кольору. Самі вентилятори світло-коричневі, а гнізда навколо них бежеві. Зверху, знизу і на торці карти видно логотипи GeForce RTX, ASUS і Noctua. А ось підсвічування відсутнє. Така відеокарта сподобається тим, хто вважає за краще скромне оформлення комп'ютерів або закриті корпуси.

Технічні характеристики відеокарти ASUS RTX 3070 Noctua Edition

Якщо ви збираєте комп'ютер на основі нової графічної карти, потрібно вибирати корпус відповідних розмірів. Через збільшену систему охолодження GeForce RTX 3070 Noctua Edition займає трохи понад чотири слоти розширення - 4,3, якщо бути точніше. А ось по довжині вона у порівнянні з конкуруючими відеокартами - 310 мм. Оптимальний формфактор системного блоку для такої відеокарти - ATX або E-ATX.

Спосіб підключення графічної карти теж звичний. ASUS RTX 3070 Noctua Edition працює з шиною PCI Express 4.0. Додаткове живлення для графічної карти подається через два 8-контактних роз'єми на торці. Для трансляції зображення використовуються три роз'єми DisplayPort 1.4a і два HDMI 2.1. Заявлена ​​одночасна підтримка чотирьох дисплеїв.

Оптимальна потужність блоку живлення для RTX 3070 Noctua Edition - 750 Вт. Можливості підключення двох відеокарт до однієї материнської плати не передбачено.

Графічний двигун

Виробник анонсував відразу дві версії відеокарти RTX 3070 Noctua Edition. У базовій графічній карті такі ж характеристики, як у референсній моделі Nvidia - вона відрізняється тільки системою охолодження. Тактова частота її графічного процесора (GPU) - 1725 МГц. У режимі розгону її вдається підняти на 1,7% - до 1755 МГц.

У продаж також надійде більш потужна модель з назвою Noctua OC Edition. Завдяки іншим налаштуванням її GPU працює на частоті 1815 МГц - на 5,2% вище, ніж у референсної графічної карти Nvidia. При розгоні тактова частота збільшується до 1845 МГц - на 7% вище еталонного значення.

Коротенько нагадаємо про характеристики графічного чіпа Nvidia GeForce RTX 3070. Це мікросхема новітнього покоління, побудована на основі архітектури Ampere SM. До її складу входять 5888 CUDA-ядер. Тензорні блоки третього покоління створені з урахуванням новітніх напрацювань в області штучного інтелекту - їх продуктивність вище, ніж у відеокарт 2000-ї серії, а енергоспоживання менше.

Компанія ASUS також використовує подвійний BIOS для безпечного розгону графічної карти. Одна мікросхема UEFI-VGA дозволяє адаптеру працювати в тихому режимі, а друга підвищує його продуктивність до межі.

Відеопам’ять

Пам'ять RTX 3070 Noctua Edition добре знайома по іншим відеокартам ASUS. На платі розпаяні чіпи GDDR6 загальною ємністю 8 ГБ. Вони підключені до 256-бітної шині, що дозволяє отримати ефективну частоту в 14 ГГц. Точно таку ж систему пам'яті отримає відеокарта OC Edition з заводським розгоном. Інших модифікацій поки не очікується.

Температурний режим

У характеристиках RTX 3070 Noctua Edition заявлений не тільки знижений рівень шуму, але і менше нагрівання при робочих навантаженнях. Якщо температура навколишнього повітря не перевищує + 24 °, а конструкція корпусу не обмежує рух повітря, відеокарта нагрівається не більше ніж до 60 °. Це на 4 ° нижче, ніж у референсної графічної карти Nvidia і найближчого конкурента в особі ASUS RTX 3070 TUF Gaming.

Температурний режим відеокарти Asus RTX 3070 Noctua Edition. Джерело: www.asus.com

Продуктивність

Головною відмінністю відеокарти став унікальний дизайн системи охолодження. А ось в характеристики процесора і пам'яті виробник втручатися не став. Тому при оцінці її продуктивності можна орієнтуватися на цифри референсної моделі Nvidia і графічних карт найближчих конкурентів. Відеокарта GeForce RTX 3070 впевнено «тягне» ігри з високими налаштуваннями графіки при розширенні 4K (3840х2160). Встановивши її на потужний комп'ютер з топовим залізом, ви отримаєте наступні показники FPS:

 • Shadow of Tomb Raider — 64–68;

 • Metro: Exodus — 50–56;

 • Resident Evil 3 — 63–68;

 • Red Dead Redemption 2 — 48–52;

 • Death Stranding — 69–74.

Відеокарта належить до серії LHR. Вона призначена саме для ігор, а не для видобутку криптовалюти. Продуктивність графічної карти при майнінгу Ethereum обмежена 25 Мегахеш в секунду (25 МХ / с).

Технології ASUS

Розробляючи графічну карту RTX 3070 Noctua Edition, тайванська компанія використовувала свої кращі напрацювання. Плата збирається на роботизованій виробничій лінії Auto-Extreme, без ручної праці. Це знижує кількість помилок і зменшує частку шлюбу - остання наближається до нуля. Пайка проводиться в захисній атмосфері, що підвищує міцність з'єднань і покращує електричну провідність. Результат - стабільна продуктивність і довговічність відеокарти. Підтвердженням тому служать заводські випробування - графічний адаптер здатний безперервно працювати в режимі максимальних навантажень до 144 годин.

ASUS приділяє увагу і механічній міцності відеокарти. Нижня частина плати захищена монолітною металевою плитою з вузькими прорізами для вентиляції. Для кріплення до корпусу використовується рамка з нержавіючої сталі, що витримує вагу масивного кулера.

Тестування компанії Noctua

Розробники провели попередні випробування нової графічної карти. Логічно, що в тестах вони зосередилися саме на ефективності охолодження, адже ключові параметри GPU і пам'яті залишилися незмінними.

Випробування проводилися в трьох режимах:

 • низькі навантаження - швидкість вентиляторів 500 об / хв, температура 60 °, рівень шуму 12,6 дБ;

 • середні навантаження - 900 об / хв, 53 °, 21,1 дБ;

 • максимальні навантаження - 2000 об / хв, 50 °, 33,3 дБ.

Результати показують, що гучність відеокарти Noctua Edition істотно менше, ніж у ASUS RTX 3070 TUF Gaming - на 31% при малих навантаженнях, на 42% при середніх і на 21% при максимальних. Нагадаємо, що 12,6 дБ і 21,1 дБ - це тихіше, ніж фоновий гул багатоквартирного житлового будинку днем. А 33,3 дБ - менше, ніж звук роботи інверторного холодильника або кондиціонера. Якщо температура знижується до 50 °, вентилятори відключаються, і графічна карта працює в тихому режимі.


Результати зменшення шуму.  Джерело: www.noctua.at

Продуктивність і ефективність шуму при низьких швидкостях вентилятора. Джерело: www.noctua.at

Продуктивність і ефективність шуму при середніх швидкостях вентилятора. Джерело: www.noctua.at

Продуктивність і ефективність шуму при максимальних швидкостях вентилятора.  Джерело: www.noctua.at

Порівняння технічних характеристик GeForce RTX 3070

Яка відеокарта краще - RTX 3070 Noctua Edition або референсна модель Nvidia? Розігнана версія з унікальним кулером або заводська модифікація Ti? Щоб відповісти на ці питання, ми заглибилися в технічні специфікації графічних карт. Результати ви бачите в таблиці:

Параметри

Nvidia GeForce RTX 3070

ASUS GeForce RTX 3070 Noctua Edition

ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition

Nvidia GeForce RTX 3070 Ti

Кількість ядер CUDA

5888

5888

5888

6144

Базова тактова частота GPU

1500

1500

1500

1575

Максимальна тактова частота GPU

1725

1755

1845

1770

Відеопам'ять і її ефективна частота

8 ГБ GDDR6/14 ГГц

8 ГБ GDDR6/14 ГГц

8 ГБ GDDR6/14 ГГц

8 ГБ GDDR6X/19 ГГц

Поглянувши на офіційні характеристики, ми бачимо, що тиха ASUS GeForce RTX 3070 Noctua Edition перевершує референсну модель Nvidia по тактовій частоті в режимі розгону. З огляду на підвищену продуктивність системи охолодження, це робить роботу відеокарти більш стабільною у всьому діапазоні навантажень - від мінімальних до граничних.

Розігнана ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition випереджає по тактовій частоті навіть модель Nvidia GeForce RTX 3070 Ti, яка повинна стояти на півсходинки вище в ієрархії графічних карт. Але ось пропускна здатність пам'яті у неї нижче. Тому на практиці обидві відеокарти виявляться приблизно рівними за своїми можливостями.

Висновок

Відеокарта ASUS GeForce RTX 3070 Noctua Edition орієнтована на геймерів, модерів і збирачів комп'ютерів, які вважають за краще тиху розумну силу, а не демонстрацію грубої мощі. Вона здатна істотно знизити рівень шуму ігрової станції, зберігши такий же рівень продуктивності, як у конкуруючих графічних карт на базі процесора RTX 3070. Її скромний дизайн припаде до смаку любителям мінімалізму.