Інформаційний пост про ціни і ситуацію на IT ринку

З приводу сьогоднішньої ситуації на ринку.  Ми читаємо всі ваші відгуки, коментарі та запити.  Ті, хто з нами давно, знають, що ми завжди намагаємося радувати наших клієнтів кращими цінами в Україні.  Але навіть з такою філософією ми натрапляємо на відгуки про нелюдські завищені ціни.  Тому, сьогодні ми розповімо про ситуацію на ринку.

На ціни найбільше впливають 3 речі👇

1. Вихід нових поколінь процесорів, відеокарт і консолей

2. Коронавірус (карактін, локдау, перебої на кордоні)

3. Черговий "бум" майнінгу

Почнемо з консолей і процесорів⚙️

Через вихід нових плоєк¹, Проців в наявності стало мало.  AMD потрібно було визначитися - продовження виробництва процесорів 3-го покоління, або плойки.  Вибір припав на плойки, але як ви могли помітити, на ринку їх катастрофічно мало.  Процесори минулих поколінь зупинилися у виробництві.  5-е покоління теж забрало на себе потужності виробництва.  Стався дефіцит, який потягнув за собою збільшення цін.

Вихід нових відеокарт і зростання кріпти²📈

У серпні виробники зупинили випуск відеокарт RTX 2000, с GTX у виробництві залишилися тільки відеокарти GTX 1650 Super, GTX 1660 Super.  Зараз дуже важко знайти нові RTX, а тим більше GTX, крім двох карт згаданих вище.  Чим далі, тим на ринку буде більше представників б / у або рефов.  Сили компаній були кинуті на виробництво відеокарт RTX 3000. У AMD у виробництві залишилися карти RX 570 8Gb, RX 580 8Gb, RX 5000 XT, додалося нове покоління, їх так як і нових RTX дуже мало.  Через зменшення кількості карт на ринку відбулося зростання цін.  Не забуваємо про зростання ринку криптовалют, який потягнув за собою ринковий дефіцит карт, популярних в Майнінгу;)

Коронавірус🦠

Можна помітити, що AMD і Nvidia урізали потужності виробництва для нових карт і консолей за рахунок минулих поколінь.  Але, чому ж така катастрофічна нестача?  Через пандемії на виробництвах було обмежено кількість працівників, посилили заходи безпеки, що позначилося на потужностях виробництва.  Не забуваємо про те, що робітники так само можуть хворіти.  Це тягне за собою карантинні заходи і уповільнення роботи.  Так само є митниця і доставка, які через брак сил в умовах пандемії працюють повільніше, але вартість послуг ставлять вище.

 "Хороші порадники"

 🤨От блогерів часто можна почути "подяку" за ціни в сторону роздрібних магазинів, бо всі магазини "бариги" і вони обманюють людей, завищуючи ціни.  Після цього ті ж блогери рекомендують відеокарти RTX 3060 Ti, як кращий варіант для среднебюджетних збірок.  Все ж логічно - смачна рекомендована ціна за високу продуктивність.  У підсумку до нас приходить клієнт і бачить RTX 3060 Ti за 800-850 $.  Розчарувавшись пише відгук і коментар, в якому звинувачує нас у всіх смертних гріхах.  На жаль, офіційні дилери з урахуванням всіх фактів, які ми згадали вище, надають нам ці карти навіть близько не за рекомендованою ціною продажу.

Ось така ситуація на ринку комплектуючих в Україні і міре👨💻

Дякуємо за увагу


Для тих хто не в темі 😎
плойка¹ - геймерське назву ігрової консолі Play Station.

кріпта² - жаргонна назва будь якої  криптовалюта.