Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари в побажання
Графік роботи:

Будні: 10:00 - 20:00

Сб-Нд: 11:00 - 18:00

0
Мій кошик

Процесори

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою
Відображення:

Процесор - мозок будь-якого персонального комп'ютера.  Якщо по науковому, то це інтегральна схема яка виконує машинні обчислення (перетворює код програм).  На даний момент, на ринку два основних виробника процесорів: Intel і AMD.  У кожного з них є свої переваги і недоліки.  Прогрес теж не стоїть на місці і тому процесори відрізняються різними архітектурами, поколіннями, кількістю ядер і т.п.  Відповідно, чим новіше проц - тим він більш технологічний і продуктивніший.

Характеристики процесорів на які потрібно звертати увагу в першу чергу:
1. Тактова чистота, вимірюється в Ггц.  Тактова чистота - частота імпульсів в електронній схемі у вигляді тактів, тобто передача сигналу (тактів) за 1 секунду.  Якщо сказати дуже спрощено, чим вище его частота тим вище его продуктивність.
2. Кількість ядер і кількість потоків - з ростом кількості ядер підвищується продуктивність процесора в плані запуску кількох процесів одночасно.  Це прискорює систему, і комп'ютер може робити безліч речей - одночасно.  А ось величина потоків - це можливість ядра одним процесом обробляти кілька різних завдань.  Якщо перебільшувати, то чим більше ядер і потім має процесор, тим спритніше і багатозадачним є комп'ютер.
3. Потужність TDP, вимірюється в Вт - це велечина тепловиділення, яке виділяє процесор під час своєї роботи.  Це важливий параметр, оскільки чим вище тепловиділення тим потужніше потрібно ставити систему охолодження.  Найчастіше мається на увазі кулер, за звичайним - вентилятор.  Якщо цього не враховувати то ваш процесор може перегріється і вийти з ладу.
4. Soket (сокет) - фігурує на кожній коробці будь-якого процесора.  це абревіатура назви "гнізда" на материнській платі, куди підключається процесор.  Так як процесори відрізняються один від одного (кол-вом ядер, частотою, поколінням випуску) то сокет у них може відрізнятись, і підходить під певну материнську плату з таким же сокетом.  Це важливо при підборі материнки до процесора або навпаки.

Звичайно, ще є характеристики на які потрібно звернути увагу, але якщо вони вас цікавлять то ви вже просунутий користувач і дана стаття вам не потрібна)

Якщо після прочитання статті у Вас залишилися питання при виборі процесорів, ми завжди раді проконсультувати окремо!

Вгору