Питання, що відбувається з цінами на відеокарти в Україні та що з ними буде найближчим часом, все більше турбує власників ПК. Зараз ситуація дуже нестабільна — через активні бойові дії постачання скоротилися, а в деяких регіонах зовсім зупинилися. Але країна поступово справляється із шоком і переходить до нового способу життя. Тож уже сьогодні можна робити перші обережні прогнози.

Яка зараз ситуація?

Світовий ринок комп'ютерних комплектуючих вступає у нове «золоте століття». У березні 2022 року ціни на відеокарти впали до рекордного рівня. Наприклад, у США Nvidia GeForce RTX 3070 вже можна купити за 650-690 доларів, а RTX 3060 - за 550-600 доларів. Ще восени 2021 року ціни були в півтора рази вищими. Причин кілька. Це і довгоочікуване пом'якшення «торгівельних війн» США з Китаєм, і припинення поставок до рф, і сприятливі прогнози виробництва напівпровідників, і залізо нового покоління.
З іншого боку, українські ціни на комплектуючі ПК зростають. Обсяги постачання мінімальні, залишки на складах поступово скорочуються, реальний курс валют прогнозувати складно. Багато хто встиг виїхати за кордон, а великі фірми скоротили свій штат приблизно наполовину. Але ті, що залишилися в Україні, облаштовуються на нових місцях, а підприємства перезапускаються. Попит зростає, штовхаючи вартість заліза вгору разом з бензином, що подорожчав, і труднощами в логістиці. Спостерігаючи такі тенденції, ми щодня проводимо моніторинг ринку, намагаючись щоб наші ціни відповідали поточному балансу попиту та пропозиції.

Чого чекати найближчим часом?

Ситуація настільки складна, що навіть найдосвідченіші аналітики не беруться озвучувати прогноз цін на відеокарти до кінця 2022 року. Але ми постараємося зібрати думки, які найточніше описують нинішню обстановку.
Більшість експертів сходяться на тому, що ми спостерігаємо «затишшя перед бурею». Закрилися логістичні маршрути, що проходили через Україну, що збільшило витрати компаній. Тайвань з побоюванням поглядає на свого величезного сусіда – частину потужностей з виробництва електроніки можуть віддати під оборонне замовлення. Ціни на пальне, що зростають, загрожують спровокувати нову енергетичну кризу. А це говорить про те, що вартість високотехнологічних товарів, включаючи комплектуючі для ПК, зросте вже до кінця літа або на початку осені 2022 року.

Інші аналітики вважають, що переділ сфер впливу створить нові економічні зв'язки, наприклад, між Близьким Сходом та Європою, Китаєм та США, Південно-Східною Азією та Латинською Америкою. Ефект такого імпульсу може виявитися більшим, ніж збиток від порушення звичних торгових маршрутів. В результаті ціни на комплектуючі для ПК в 2022 залишаться стабільними або незначно знизяться.

А що буде із цінами в Україні?

Нам теж хотілося б поставити таке запитання експертам зі світовим рівнем. Але ми розуміємо, що будь-який прогноз цін на комплектуючі матиме мало спільного з реальністю. Все залежатиме від розвитку ситуації на лінії фронту та від того, де вона проходитиме найближчим часом. Цілком можливо, що ще багатьом людям доведеться покинути свої будинки та робочі місця. Навіть оптові ціни сьогодні нестабільні — вони можуть змінюватися кілька разів на день, викликаючи ще сильніші коливання в роздробі. Тому різниця у вартості відеокарт, материнських плат та інших комплектуючих зі схожими характеристиками може досягати 20-30%. Це не дивно — хтось розпродає рештки, а комусь вже вдалося завезти нову партію комплектуючих.

Щоб уникати таких гойдалок, ми щодня ведемо моніторинг ринку. Наші ціни відповідають сьогоднішньому балансу попиту і пропозиції. Більше того, ми стежимо, щоб вартість відеокарт та інших комплектуючих в інтернет-магазині CompX була однією з найнижчих у країні.
Ми продовжуємо надавати послугу трейд-ін, від якої відмовилося багато магазинів: ви можете здати свої комплектуючі та отримати знижку на нові. Крім того, у нас можна замовити професійну збірку комп'ютера, отримавши 1 рік гарантії на все залізо! Наші фахівці підберуть потрібні деталі відповідно до вашого бюджету та побажань.
Як купити комп'ютерне залізо за вигідною ціною у такій непростій ситуації? Підписуйтесь на наші новини та стежте за оновленням каталогу, щоб вчасно дізнаватися про появу новинок і знижок у магазинах CompX!