Coz’red goes fastaaaa! — кажуть орки з всесвіту Вархаммеру. Подивившись презентацію AMD на Computex 2022, розумієш, що червоний колір таки додає швидкості. Принаймні, для нового покоління процесорів Ryzen 7000, побудованих на базі архітектури Zen 4. 

   Найголовніше, що нам обіцяють — швидші на 15% ядра. Це серйозна заявка на лідерство, адже славнозвісні «тіки та токи» Intel додають 5–10% потужності в середньому. Об’єм кешу другого рівня збільшиться вдвічі — до 1 МБ на кожне ядро. Максимальна тактова частота зросте до 5,5 ГГц. Причому це сталий показник, який вдається підтримувати протягом довгого часу, що і було продемонстровано на презентації.

   Але AMD знають, що нас не здивуєш самими цифрами, а тому приготували справжній некстген. По перше, це нові інтегровані графічні ядра RDNA 2 — такі ж, як у портативній консолі Steam Deck. А це означає можливість збірки бюджетних ігрових комп’ютерів без дискретної відеокарти. Причому, за результатами попередніх тестів, вам будуть доступні середні налаштування деталізації із стабільним FPS вище 60 кадрів на секунду. 

  Ще одна інновація — повноцінна підтримка пам’яті DDR5 з нативною частотою 4800 МГц. Вона відкриває нові горизонти для оверклокингу, недоступні у сьогоденні. Цілком можливо, що у найближчі роки ми побачимо екстремальні профілі розгону до 7000 МГц, а ентузіасти досягнуть космічної планки в 10 ГГц. 

   А ще в презентації розповіли про перехід на 5-нанометровий техпроцес, посилену підтримку штучного інтелекту та 24 лінії PCI-e 5.0, виділені для сокету AM5. Що ми маємо в підсумку? Восени 2022 року в продажу з’являться десктопні процесори AMD Ryzen 7000, які встановлять новий стандарт швидкості. Середнячки цієї лінійки зможуть потягатися з топовими моделями конкурентів, а флагмани — з професійними чипами для робочих станцій. 

 

► Як ви вважаєте, чи встигне Intel підготувати симетричну відповідь цього року?