Щоб зібрати ігровий комп'ютер (ПК, PC), вам знадобляться не лише технічні навички. Потрібно розрахувати прийнятний бюджет, вивчити ситуацію на ринку, ознайомитись з результатами тестів та порівняти різні варіанти. Щоб трохи спростити завдання, ми розповімо про критерії вибору заліза для геймерської машини.

Як зібрати потужний ігровий ПК?

Усі комплектуючі, що визначають продуктивність комп'ютера, ховаються усередині системного блоку. Від них залежить, які ігри та з якими налаштуваннями ви зможете запускати. Вибираючи залізо для збірки ігрового ПК, слід враховувати такі фактори:

 • Бюджет. Визначтеся із сумою, не забувши включити до неї всі компоненти системного блоку, клавіатуру, мишку та монітор. За необхідності додайте до списку зовнішні накопичувачі інформації та джерело безперебійного живлення (ДБЖ). Враховуючи нинішню ситуацію на ринку комп'ютерного заліза, бюджет на складання системного блоку бажано розподіляти таким чином – до 40% на відеокарту, до 30% на процесор та 30% – на інше обладнання. Це приблизне співвідношення, яке може змінюватись в залежності від класу комплектуючих та периферії.

 • Призначення. Чисто ігровий комп'ютер – це машина з екстремальною продуктивністю, здатна працювати кілька годин із піковою потужністю. Якщо ви плануєте працювати на такому ПК, він має бути орієнтований на витривалість – підтримувати нормальну температуру усіх деталей протягом десятків годин та кількох днів.

 • Можливість розгону. Для оверклокінгу потрібні спеціальні комплектуючі - чіпсети та процесори з розблокованим множником частоти, плати оперативної пам'яті за допомогою спеціальних профілів. Розгін підвищить продуктивність та покращить відтворення ігрової графіки, але збільшить енергоспоживання та виділення тепла. Такому комп'ютеру потрібні потужніший блок живлення і високоефективна система охолодження, тому він буде дорожчим.

Під час збирання комп'ютера можна починати з материнської плати, відеокарти або процесора. Ми рекомендуємо дотримуватись такої послідовності вибору комплектуючих.

 замовити збірку пк Україна

Материнська плата

Найважливіша деталь ігрового ПК, яку можна порівняти із фундаментом будинку. Головне, на що варто орієнтуватися – сумісність із відібраними вами комплектуючими. Найважливіші характеристики системної плати це:

 • Тип сокету для процесора, від якого залежить покоління чіпа, що встановлюється. Для найпотужніших мікросхем важливою є й потужність системи живлення.

 • Кількість слотів DIMM і тип оперативної пам'яті, що підтримується. Якщо ви плануєте займатися розгоном, варто звернути увагу на топологію підключення роз'ємів.

 • Кількість портів PCI-express, підтримувана версія протоколу та кількість каналів передачі. Сучасні відеокарти встановлюються в роз'єм PCI-e 4.0 x16.

 • Кількість портів SATA III та M.2, необхідних для підключення накопичувачів інформації.

 • Число роз'ємів USB, призначених для роботи з комп'ютерною периферією. Необхідний мінімум для геймерського комп'ютера – від шести портів USB 3.0.

 • Кількість гнізд для підключення кулерів та систем водяного охолодження. Більшість ігрових комп'ютерів використовуються від двох до п'яти корпусних вентиляторів.

Основна частина материнської плати – чіпсет. У цій мікросхемі міститься опис системних команд. Від неї залежить список доступних функцій комп'ютера в області безпеки, передачі даних та дистанційного керування. Модель чіпсету також визначає можливість розгону. Розблокований множник у мікросхемах Intel Z-серії та AMD X-серії дозволяє підвищувати пропускну здатність системної шини та швидкість роботи процесора.

В ігрових материнських платах часто використовується подвійна мікросхема BIOS, що зберігає ключові налаштування комп'ютера. Таке рішення дозволяє перемикатися між повсякденним та екстремальним режимом роботи одним натисканням кнопки. Перший підвищить ресурс заліза при неквапливій роботі, а другий збільшить продуктивність в іграх.

Материнські плати випускаються у кількох типорозмірах:

 • mini-ITX - 17х17 см;

 • ITX – 21,5х19,1 см;

 • Micro-ATX - 24,4 х24, 4 см;

 • ATX - 30,5 х24, 4 см;

 • E-ATX – 33х30,5 см.

Цікаво, що в геймерських комп'ютерах часто використовуються компактні та найбільші варіанти. Перші — через оптимальну топологію підключення компонентів, що надає значний розгінний потенціал. Останні завдяки кращому охолодженню деталей, встановлених на великій відстані один від одного.

Для материнської плати також важливі фізичні характеристики:

 • механічна міцність - здатність чинити опір скручування, розтягуванню та іншим впливам;

 • електрична стабільність - стійкість до коротких замикань, перевантажень, перенапруження та імпульсних перешкод;

 • захист від агресивного середовища - підвищеної вологості, запиленості повітря, перепадів тиску та вібрацій;

 • охолодження основних компонентів - у топових моделях встановлюються радіатори чіпсету, системи живлення процесора та накопичувача.

Процесор

Сам собою центральний процесор (CPU) важливий швидше для робочих завдань на кшталт аналізу великих баз даних, компіляції програмного забезпечення та математичних обчислень. В іграх він має відповідати рівню відеокарти.

Виробники зазвичай публікують частоту та кількість ядер процесора. Правило просте — що більше, то краще. Але цього недостатньо, щоби зібрати комп'ютер для ігор. Моделі з однаковими характеристиками можуть відрізнятись за продуктивністю. Різниця полягає в обсязі кеш-пам'яті, архітектурі, кількості транзисторів на кристалі, наборі команд, що виконуються, та інших параметрах.

Початківцю складно розібратися у всіх тонкощах. По суті, геймеру, який не планує самостійно займатися збиранням, ремонтом та моддингом комп'ютера, нема чого заглиблюватися в такі нюанси. Тому при виборі заліза краще спиратися на незалежні випробування, які демонструють результативність роботи чіпа в іграх. Якщо ви добре вивчили можливості кількох моделей, можна скористатися і бенчмарками, які покажуть відмінності між мікросхемами.

Своєю чергою ми можемо визначити, які процесори потрібні для запуску сучасних ігор у певному дозволі:

 • Full HD - Intel Core i3 10-12 покоління або Core i5 6-9 покоління, AMD Ryzen 3 3-5 покоління або Ryzen 5 1-2 покоління;

 • 2K - Intel Core i5 10-12 покоління або Core i7 6-9 покоління, AMD Ryzen 5 3-5 покоління або Ryzen 7 1-2 покоління;

 • 4K - Intel Core i7 або i9 10-12 покоління, AMD Ryzen 7 або 9 3-5 покоління;

 • 8K - Intel Core i9 10-12 покоління або AMD Ryzen 9 3-5 покоління.

Відеокарта

Хороший ігровий комп'ютер потребує дискретного графічного адаптера (GPU). Від нього варто відштовхуватися при виборі інших комплектуючих.

Головний показник при виборі відеокарти - модель графічного процесора. У сучасних чіпах використовуються прогресивні технології, що дозволяють отримати реалістичне зображення з яскравими спецефектами. Приклад - трасування променів, призначене для відображення відбитків, джерел світла, пострілів та вибухів. Інтелектуальне масштабування в нових відеокартах дозволяє отримати кращу деталізацію за тієї ж швидкості відтворення ігрової графіки.

Продуктивність можна побічно оцінити за трьома показниками:

 • Тактова частота графічного процесора – в актуальних геймерських відеокартах від 1,2 ГГц.

 • Об'єм відеопам'яті визначає якість промальовування деталей - 4 ГБ буде достатньо для запуску будь-яких ігор 2021-2022 з мінімальними настройками. Для середньої деталізації в ААА-проектах знадобиться 8 ГБ, максимальної – від 12 ГБ та більше.

 • Пропускна спроможність системної шини - в сучасних моделях від 192 біт, чим вище, тим краще.

Реальну продуктивність показує частота зміни кадрів (FPS) у конкретній грі. З нею можна ознайомитись у тестах. Найкраще довіряти розробникам графічних чіпів та авторитетним виданням. І тим, і тим невигідно ризикувати своєю репутацією, ставлячи під удар основне джерело заробітку.

У тестуванні відеокарти зверніть увагу на умови випробувань - роздільну здатність екрану та рівень деталізації ігрової графіки. Вас цікавитимуть два показники — мінімальний та середній FPS. На думку більшості геймерів, вони повинні бути понад 40 та 60 кадрів на секунду. Максимальний рівень менш важливий — якщо він високий, але допускає сильні коливання, грати буде некомфортно.

Виробництвом відеокарт займаються близько 20 великих компаній. Але всі вони використовують графічні процесори двох корпорацій – AMD та Nvidia. Тому при складанні ігрового комп'ютера можна визначити мінімальний поріг для комфортного геймплею у конкретній роздільній здатності:

 • Full HD (1920х1080) - GeForce GTX 1050 або AMD Radeon RX 560;

 • Super HD 2K (2560х1440) - GeForce RTX 2060 або AMD Radeon RX 5600;

 • Ultra HD 4K (3840х2160) - GeForce RTX 3070 або AMD Radeon RX 6700 XT;

 • Ultra HD 8K (7680х5120) - GeForce RTX 3090 або AMD Radeon RX 6900.

Можна скористатися і тестами-бенчмарками, що оцінюють продуктивність відеокарт за власною шкалою. Але вони дають змогу лише порівнювати одну модель з іншою. Щоб знати, який графічний адаптер вам підходить, все одно доведеться дивитися результати випробувань.

Оперативна пам'ять

У цьому випадку характеристик відносно небагато, тому орієнтуватися в них легше. Почнемо з покоління. Щоб зібрати потужний ігровий комп'ютер у 2022, варто вибирати оперативну пам'ять DDR4. DDR3 не дає належного рівня продуктивності, тому від неї поступово відмовляються. А ось стандарт DDR5 з'явився відносно недавно – оптимізація заліза та програмного забезпечення лише починається. Таку пам'ять варто вибирати лише в тому випадку, якщо ви збираєте комп'ютер із прицілом на далеке майбутнє.

Дуже важливий обсяг оперативної пам'яті. Якщо говорити про DDR4, необхідний мінімум для запуску сучасних ігор – 8 ГБ. Цього вистачить і для проєктів 5-річної давності, ви навіть зможете вибирати максимальні налаштування графіки. Для геймплею з роздільною здатністю Full HD та 2K буде достатньо 16 ГБ пам'яті, 4K – від 32 ГБ та більше.

Не можна забувати про частоту чіпів оперативної пам'яті. Якщо обсягу вже достатньо і гра не використовує весь наданий простір, швидкість допоможе підвищити FPS. Необхідний мінімум для бюджетної збірки у 2022 році – 2400 МГц (MHz), оптимум для потужної машини – 3200 МГц. Реальну пропускну здатність «оперативки» можна розрахувати за такою формулою:

Частота * розрядність шини * кількість залучених каналів

Підсумковий показник вимірюється в мегабайтах за секунду (Мб/с). Чим вище це значення, тим швидше виконуватимуться всі завдання, включаючи обробку тривимірної графіки в іграх. Для ігрового комп'ютера середнього рівня підійде показник від 17000 Мб/с та вище, для топової машини – від 25600 Мб/с.

Накопичувачі інформації

Для геймерського комп'ютера краще вибирати твердотільний SSD-накопичувач. На нього встановлюватимуться операційна система, ігри та ключові програми. Втім, у збірках бюджетного та середнього рівня трапляються і магнітні жорсткі диски. Два типи накопичувачів можна поєднувати в гібридну систему зберігання інформації, що поєднує високу швидкість і велику місткість.

З обсягом визначитися найпростіше. Бажано виділити 100 ГБ на операційну систему, програми та резервний обсяг дискового простору. Далі залишиться вести прості підрахунки:

 • сучасна гра в середньому займає 20-30 ГБ, хоча зустрічаються і «важковаговики» до 100-200 ГБ;

 • фільм з роздільною здатністю 4K - 20 ГБ;

 • 100 фотографій з роздільною здатністю 12 Мп - 1 ГБ;

 • 40 музичних файлів у форматі MP3 - 1 ГБ;

 • 1000 текстових документів – 1 ГБ.

Щоб зібрати гарний ігровий комп'ютер, потрібно також звертати увагу на швидкодію накопичувача. У моделях початкового рівня можна використовувати SSD з інтерфейсом SATA, який обмежує швидкість читання та запису інформації на рівні 600 МБ/с. Якщо ви хочете завантажувати локації за частки секунди, вам знадобиться накопичувач із підтримкою технології NVMe. Оптимальна швидкість для домашнього ПК – від 1200 до 2000 МБ/с. А ось у кіберспорті навіть найменші затримки можуть виявитися фатальними, тому фахівці вибирають SSD зі швидкістю читання інформації від 2000 до 3500 МБ/с.

Блок живлення

Щоб зібрати потужний ігровий ПК, необхідно забезпечити всі компоненти електрикою. У характеристиках кожної деталі вказується рівень енергоспоживання у ВАТ (Вт). Підсумуйте їх та додайте резерв близько 15–20%. Це буде цільовий показник потужності блоку живлення. В ігрових комп'ютерах найчастіше використовуються блоки потужністю понад 600 Вт, хоча трапляються й економічні варіанти з продуктивністю 400-500 Вт. Топовим машинам із можливістю розгону потрібна потужність від 800 до 1200 Вт.

Для комп'ютера важливий і коефіцієнт корисної дії (ККД). Чим він вищий, тим меншими будуть ваші витрати на оплату електрики. Найкраще вибирати блоки живлення з маркуванням "80 Plus". Вона означає, що коефіцієнт корисної дії перевищує 80% у всіх режимах роботи. Початкові рівні – Bronze та Silver, які показують відмінні результати при середніх навантаженнях. Високі стандарти – Gold та Platinum, що передбачають мінімальні втрати при високій віддачі. Існує також інноваційний сертифікат 80 Plus Titanium, який оцінює ККД у всьому діапазоні навантажень - від найменших до найбільших.

Охолодження

Насамперед потрібно звертати увагу на систему охолодження процесорів. Кулери для основних чіпів поділяються на два типи. Боксові – компактні, з невеликою висотою. Вони займають менше місця, але часто обмежують продуктивність мікросхеми. Крім того, рівень шуму з ними виходить вищим, адже вентилятору доводиться працювати на великих обертах. Баштові кулери - масивні, висотою від 12 сантиметрів і більше. Вони складаються з великих радіаторів, якими проходять теплові трубки. До цих конструкцій кріпляться низькошвидкісні тихі вентилятори. Баштові кулери допомагають повністю розкрити потенціал процесора і показують найкращі результати при розгоні комп'ютера.

Якщо ви збираєте комп'ютер на базі топових комплектуючих, наприклад процесора AMD Ryzen 9 та відеокарти GeForce RTX 3090, бажано переходити на систему водяного охолодження (СВО). Вона ефективніше відводить тепло та працює набагато тихіше. А для розігнаних геймерських ПК рідинне охолодження просто обов'язкова умова. Існують СВО двох типів. Моноблочні – із закритим контуром, призначеним для охолодження однієї деталі – процесора та відеокарти. Вони поставляються у зібраному вигляді, тому їх простіше встановлювати та обслуговувати. Рідкісне охолодження з відкритим контуром збирається індивідуально - ви самостійно визначаєте положення теплообмінників, радіаторів і трубок. Така система поєднує кілька компонентів однією магістраллю. Зазвичай вона показує кращі результати, але коштує дорожче, потребує серйозних технічних навичок для складання та потребує регулярного обслуговування.

Щоб підібрати кулер для процесора або додаткову систему охолодження відеокарти, варто звернути увагу на розрахункову теплову потужність (TDP) компонента, яка вимірюється у ватах. Цифра в характеристиках кулера повинна бути більшою за мінімальні вимоги. Наприклад, для процесора з TDP 55 Вт варто підбирати системи охолодження із продуктивністю від 60 Вт і більше. У режимі розгону теплова потужність комплектуючих значно збільшується іноді в кілька разів.

Корпус

Як і материнські плати, корпуси поділяються на кілька категорій за розміром:

 • HTPC — мініатюрні комп'ютери, які часто кріпляться з тильного боку монітора або вбудовуються у полицю з обладнанням. Єдиного стандарту немає;

 • Slimline, mini-Desktop, Small form factor (SFF) – настільні ПК з горизонтальною установкою системної плати. Найчастіше розташовуються під монітором;

 • mini-Tower – висота до 40 см. Компактні системні блоки, які можна розташувати на столі;

 • midi-Tower - висота до 54 см. Комп'ютер середнього розміру, який відмінно виглядатиме на столі або під столом;

 • full-Tower — висота до 70 см. Великий та важкий корпус, який займає багато місця, але полегшує монтаж комплектуючих та покращує їхню вентиляцію;

 • Super-Tower – висота від 70 см. Сьогодні зустрічається дуже рідко – в основному в кастомних збірках. Розрахований на конфігурацію з екстремальною продуктивністю, наприклад, із 2-4 відеокартами.

При виборі корпусу враховуйте, що в нього повинні бути розміщені всі вибрані вами комплектуючі. Зверніть особливу увагу на такі параметри:

 • граничну довжину відеокарти;

 • максимальну висоту процесорного кулера;

 • формат лотка під материнську плату;

 • розташування та розмір відсіку для блоку живлення;

 • кількість кріплень для накопичувачів інформації;

 • наявність кабель-менеджменту (каналів для розведення дротів);

 • число майданчиків для вентиляторів та радіаторів рідинного охолодження.

Останнє дуже важливе. Деякі комплектуючі можуть нагріватися сильніше за інших, обмежуючи продуктивність всього комп'ютера. Тому необхідним мінімумом для ігрового ПК називають два корпусні вентилятори діаметром 120 або 140 мм — на вдування і видування. У потужних моделях їх кількість може збільшуватися до п'яти чи шести.

Звичайно, велике значення для комп'ютера має дизайн корпусу. Вибирайте оболонку для ПК так, щоб вона підкреслювала вашу індивідуальність.

як зібрати потужний ігровий пк як зібрати потужний пк недорого

Оптимальні ігрові комп'ютери в грудні 2021 року.

Втім, вивчати обставини на ринку комплектуючих та вдаватися у десятки параметрів необов'язково. Завжди можна придивитися до готових збірок ігрових комп'ютерів. Ви можете зібрати конфігурацію на будь-який бюджет - від ПК за ціною смартфона до потужної геймерської машини з безкомпромісною продуктивністю:

 • Hero A20. Процесор Intel Core i3-10100 KF – 4 ядра, 8 потоків інформації. Відеокарта Nvidia GeForce GTX 750 Ti (4 ГБ) сумісна з будь-якими сучасними іграми. 16 ГБ оперативної пам'яті DDR4, SSD-накопичувач місткістю 240 ГБ, материнська плата MSI H510M-A Pro. Мінімалістичний корпус PcCooler PLATINUM LM300 ARGB GAME-5.

 • Master A60. Процесор Intel Core i5-10400F – 6 ядер, 12 потоків інформації. Відеокарта Nvidia GeForce GTX 1080 (8 ГБ), що дозволяє вибирати високі налаштування графіки у більшості ігор. 16 ГБ оперативної пам'яті DDR4, SSD-накопичувач місткістю 500 ГБ. Стильний корпус Deepcool Matrexx 55 з прозорими вставками та RGB-підсвічуванням, 4 корпусні вентилятори.

 • Dominator A80. Процесор Intel Core i5-10600K – 6 ядер, 12 потоків інформації. Материнська плата із підтримкою безпечного розгону. Відеокарта Nvidia GeForce RTX 3070 (8 ГБ) з підтримкою роздільної здатності 4K. 16 ГБ високошвидкісної оперативної пам'яті DDR4, SSD-накопичувач місткістю 500 ГБ, материнська плата MSI Z590 PLUS. Високотехнологічний корпус 2E GALAXY, потужний баштовий процесор QUBE.

Характеристики таких комп'ютерів далеко не межа! Ви можете замовити індивідуальну збірку геймерського ПК у магазині, підібравши потрібне залізо та вказавши бажану продуктивність.

Як вибрати монітор для комп'ютера?

Потужний системний блок – важливий, але не єдиний компонент PC. При складанні комп'ютера слід звернути увагу і на характеристики монітора:

 • Діагональ. "Золоте правило" говорить - при роздільній здатності Full HD потрібно розділити відстань від екрана ПК до очей у сантиметрах на 2,5, щоб отримати оптимальну діагональ у дюймах. Наприклад, 60 см - 24 дюйми, 70 см - 27 дюймів, 80 см - 32 дюйми і так далі. У форматі 2K ділити варто вже на 2,25, а за 4K - рівно на 2.

 • Розширення. Чим вище цифра, тим краще деталізація зображення на екрані комп'ютера. Бюджетним моделям підійдуть монітори формату Full HD (1920х1080), середньому рівню - 2K Super HD (2560х1440), а найкращі складання ПК для ігор потягнуть і 4K Ultra HD (3840х2160).

 • Тип матриці. TN-монітори обійдуться найдешевше, але показуватимуть бляклу картинку. Крім того, зображення виразно видно на них лише під певним кутом. IPS-моделі можна побачити у більшості сучасних комп'ютерів. Вони показують яскраві насичені фарби, але можуть трохи спотворювати картинку у найдинамічніших сценах. VA-матриці відрізняються глибшими кольорами, але повільною реакцією на швидкі рухи. OLED-монітори з'явилися нещодавно вони дорогі, але показують бездоганне зображення.

 • Частота поновлення. Показує, скільки разів на секунду перемальовується зображення на екрані. Що більше цей показник, то краще монітор розкриває переваги високого FPS. Для шутерів та інших динамічних ігор підійдуть екрани із частотою оновлення від 120 Гц та більше. Дуже важливо, щоб частота оновлення монітора та відеокарти синхронізувалися один з одним - тоді ви отримаєте максимально чітке зображення без розривів та інших перешкод. Щоб досягти таких результатів, шукайте монітори з підтримкою технологій Nvidia G-Sync або AMD FreeSync.

 • Час відгуку пікселя. Швидкість, з якою крапка змінює колір. Чим нижча цифра, тим менша перешкод на екрані. Для ігрових комп'ютерів потрібні монітори з часом відгуку менше ніж 5 мілісекунд. Ідеальний варіант – 1 мс.

Як вибрати геймерську периферію для комп'ютера?

Для перевірки збірки ПК в іграх вам знадобляться інші пристрої. Розповідаємо, на що звернути увагу під час вибору:

 • Мишка. Роздільна здатність сенсора показує швидкість переміщення курсора при зсуві маніпулятора на 1 дюйм. Високі значення дозволяють здійснювати блискавичні рухи, низькі точно прицілюватися. Для геймерського ПК також важлива кількість програмованих кнопок та можливість запису макросів у внутрішню пам'ять. Ігрові мишки також бувають бездротовими, але такі моделі коштують дорожче за провідні й поступаються за більшістю параметрів.

 • Клавіатура. Найважливіше тип кнопок. Мембранні працюють м'яко і не шумлять, механічні швидше реагують на натискання та створюють відчутну віддачу. Оптичні коштують дорожче, але поєднують переваги цих двох типів. Варто звернути увагу на розкладку клавіатури для геймерського комп'ютера. Вона може бути повною, скороченою (без цифрової панелі) та мінімальною (тільки ігрові клавіші).

 • Гарнітура. Ігровим навушникам потрібна підтримка об'ємного звучання - кодеків Dolby Atmos та DTS X: Headphones. Важливо, щоб динаміки охоплювали весь діапазон чутних частот, а мікрофон передавав мову без спотворень. Оптимальний варіант для ігрового комп'ютера - навушники з власною звуковою картою та підключенням USB.

Висновок

Як не крути, а при складанні ігрового комп'ютера доведеться орієнтуватися на результати тестів та випробувань. Технічні характеристики, надані виробником, часто не дають вичерпної інформації щодо продуктивності комплектуючих. Тому іноді краще замовити готове рішення — геймерський ПК із професійним складанням, зручною доставкою та розширеною гарантією на залізо.

Втім, можна виділити основні характеристики комплектуючих для ігрового комп'ютера:

 • процесор - важливі частота, обсяг кешу та технологія виробництва;

 • відеокарта - варто звертати увагу на покоління чіпа, обсяг пам'яті та пропускну здатність системної шини;

 • оперативна пам'ять - покоління чіпів, обсяг, частота та пропускна здатність;

 • накопичувач - місткість та швидкісні характеристики;

 • блок живлення - потужність та ККД;

 • материнська плата - розмір, кількість внутрішніх та зовнішніх портів, сумісність з рештою заліза, надійність і розгінний потенціал;

 • система охолодження – теоретична теплова потужність, температура комплектуючих у тестах;

 • корпус - габарити, сумісність із вибраним залізом та дизайн;

 • монітор - розміри, роздільна здатність, тип матриці, швидкість відгуку;

 • мишка - чутливість сенсора, кількість програмованих кнопок;

 • клавіатура – ​​тип механізмів, розкладка;

 • гарнітура – ​​частотний діапазон динаміків та мікрофона, підтримка об'ємного звучання.